Skip Navigation LinksAnasayfa > Araştırmalar > Okur Profilleri
Araştırmalar
Okur Profilleri

Okur Profilleri

Sorumlu ve güvenilir gazeteciliğin gereği olarak Hürriyet, yazılı basın sektörünün önemli araştırması olan Basın Okurluk (BİAK) Araştırması verilerinin Hürriyet Gazetesi özelinde hazırlanmış sonuçlarını sizlerle paylaşıyor.

Hürriyet olarak, raporlarımızı dünyada kabul gören, reklamverenler, ajanslar ve medya planlamacılar tarafından da kullanılan "Ortalama Sayı Okurluğu" tekniğine göre hazırlıyoruz.

Araştırma verilerinin, reklam dünyasının sağlıklı ve etkili medya planlamasına katkıda bulunması dileğiyle...

Hürriyet Okur Profili


BİAK Araştırması, 1997 yılından beri yazılı basın sektörü için “ortak değer” oluşturmak amacı ile gerçekleştirilen bir bilgi kaynağıdır. Bu araştırma ile ülkemizdeki gazete ve dergilerin okunma oranları ile okur profillerinin saptanması hedeflenmektedir

BİAK: Basın Okurluk Araştırması’nda 1 yılda 4 araştırma dönemi bulunmaktadır. Her dönemde, Türkiye kent nüfusunda 26 il ve 24 ilçede yüzyüze görüşme yöntemiyle 15 yaş ve üzeri gazete okuyan ve okumayan kişilerle görüşülmektedir. Hazırlanan bu raporda, BİAK Araştırmasının 12-3.dönem kümüle data verileri yer almaktadır. 12-3. dönem verileri, 1 Aralık 2009 – 30 Kasım 2010 tarih aralığını kapsamakta ve 41.8 milyon kişiyi temsil etmektedir.

Araştırma; BİAK (Basın İzleyici Araştırmaları Kurulu) tarafından Taylor Nelson Sofres Piar Şirketi’ne yaptırılmaktadır. Hürriyet olarak raporlarımızı dünya genelindeki reklamverenler, ajanslar ve medya planlamacılar tarafından kabul gören ortalama sayı okurluğu tekniğine göre sunmaktayız. 
Basılı Yayınlar Özel Projeler Elektronik Hizmetler Favorilerime Ekle Yeniliklerden Haberdar Et Yasal Uyarılar
Online Yayınlar Araştırmalar Seri İlanlar Giriş Sayfam Yap İletişim Bilgileri Künye
Copyright © 2010 Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş., Hürriyet MediaKIT  hakkında bilgi için info@hurriyetmediakit.com